6

Zelzele, deprem duası

-

zelzele-duasi

Okunuşu: “Allahümmâğfezni min beyni yedeyye ve min halfi ve an yemini ve an şimâlî ve min fevkî ve eûzü biazametike en uğtâle tahtî.”

Manası: “Allahım, önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan, üstümden ve altımdan gelebilecek, afetlerden (zelzele gibi) felaketlerden azametine sığınırım.”

Açıklama: Yüze Peygamberimizin öğretmiş olduğu bu duayı okumuş olan kimse, altı cihetten (önünden, arkasından, sağından, solundan, üstünden ve altından) gelebilecek felaketlerden, bela ve kazalardan Allah’ın yüce kudret ve azametine sığınmış olur.

Kişinin dua okuması, Cenab-ı Allah’tan yardım talep etmesi demektir. Çünkü insan ancak Allah’ın koruması ile bu afetlerden, bela ve kazalardan sağ salim selamete erebilir demek olur vesselam…Yorum Bolumu

 1. 11-9-10
  kemalettin diyor ki:

  ALLAH razı olsun sizden Yüce ALLAH a emanet olun.Selam

  Yorumu Begendiniz mi?

  BegendimBegenmedim
 2. 5-20-11
  ali rıza binici diyor ki:

  allah razı olsun sızden

  Yorumu Begendiniz mi?

  BegendimBegenmedim
 3. 5-13-12
  mehmet diyor ki:

  YÜCE ALLAH IM İSLAM ALEMİNE MASUM MAZLUM İNSANLARA SELAMET ESENLİK VERSİN DİLERİM. WEP SİTEDE EMEĞİ OLANLARA TEŞEKKÜR EDERİM HAYIRLI GÜNLER DİLERİM. SELAMLAR.

  Yorumu Begendiniz mi?

  BegendimBegenmedim
 4. 6-14-12
  reyhan diyor ki:

  allah razı olsun

  Yorumu Begendiniz mi?

  BegendimBegenmedim
 5. 3-8-13
  kadir diyor ki:

  arkadaşlar ben erbaa lıyım bugün 07.03.2013 bizim güzel erbaa ğımızda 4.2 büyüküğünde idi ben uyordum fakat annem gil beni uyatmıştı ve ondan sonra bütün site ayağa kaldı alahtan ki hiç yaralan ve ölen olamdı ama ardı gelirmi diye bekliyoruz depreemin olduğu saat 23:50 abalmın anlatığın agöre ta bizim evdeki parkelr salanıyordu annem küçük kardeşime uyutmaya gitmişdi ve ani bir basınçla annemin kulağı çınlaıştı ve kardeşlerimin ondan sonra babam aç interneti dua oku dedim bende ilk başta namaz dualarını sonra ise bu deprem duasını buldum saat 00:42 tarih 08:03:2013 depremin üzerinden toplam 52 daka geçmişti kardeşelrim ve ben uyamamkta kararlı idik bu arda emği geçen herkese teşekirler tabi öncelikle yüce Allah (C.C.) ‘ĞE biraz uzunmu mu oldu ne mutlaka okuyun

  -6

  Yorumu Begendiniz mi?

  BegendimBegenmedim
Add Comment RegisterYorumunuzu Paylasin

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image