0

Peygamber Efendimizin bir duası

-

[‘Sübhanellahi adede halkıhî,

Allah’ı c.c. Yarattıklarının sayısınca tespih ederim.

sübhanellahi rıdaae nefsihî,

Allah’ı c.c.kendisinin razı olacağı şekilde tespih ederim.

sübhanellahi zinete Arşihî

Allah’ı c.c.Arş’ının ağır­lığınca tespih ederim.

sübhanellahi midâde kelimâtihî

Allah’ı c.c.Kelimelerinin miktarınca tespih ederim.]”

de buyurdu Hz Muhammed (s.a.v)

 

Dua için Sevilay’a teşekkür ederiz.

0

Resul-ü Ekrem (Asm) Efendimizin Teheccüdde Yaptığı Duadan

-

Ey Allah’ım ben Senin tarafından gelecek öyle bir rahmet isterim ki onunla kalbimi hidayet edesin, dağınıklığımı toplayasın, karışık işlerimi düzeltesin, ülfetimi, iç alemimi düzeltesin, salih ameller nasip edesin, işlerimi gösterişten riyadan koruyasın. O rahmetle yüzümü nurlandırasın, Seni razı edecek ve Sana yaklaştıracak işlere kavuşturasın. O rahmetinle beni bütün kötülüklerden koruyasın. Ey Allah’ım bana doğru bir iman ve imandan sonra şirk olmayan yakin ve dünya ahiret ikramına kendisiyle nail olacağım bir rahmet ver. Ey Allah’ım ben Senden kaza anında kurtuluş, şehitlerin makamına ulaşmak, ahiret saadetine ulaşanların hayatı gibi yaşamak, düşmanlara karşı yardım ve peygamberlere komşuluk isterim. Ey Allah’ım ben isteklerimi Sana arz ederim, görüşüm zayıf, işlerim noksan, çarem az olsa da bütün isteklerimi senden isterim. Şüphesiz ki biz Allah’a aitiz O’na dönüşümüz Kur’an’ın sahibi Allah’ın yardımıyladır.

Amin.

0

Rasûllah (s.a.v.) kendilerine bir hasta getirildiginde şöyle duâ ederlerdi

-

Hz. Âise (r.a.)”den rivâyete göre Rasûllah (s.a.v.) kendilerine bir hasta getirildiginde söyle duâ ederlerdi;

“Ezhib”l be”se Rabbin”nasi esfi ve entes”safi la sifae illa sifauke , sifaen la yügadiru sekama”
(Bu hastaligi gider ey insanlarin Rabbi! Sifâ ver, çünkü sifâ verici sensin. Senin verecegin sifâdan baska sifâ yoktur. Öyle sifâ ver ki hiç bir hastalik birakmasin)

Allahim bana vermis oldugun bu hastalik sana sukur vesilemdir ..Hicbir kuluna dayanamayacagi yuku yuklemezsin, Bana ve Ümmeti Muhammede de sifalar nasip eyle yarabbim

Amin

6

Peygamber Efendimiz’in (asm) Veda Haccı Duası

-

Peygamber Efendimiz’in (asm) Veda Haccı Duası

İbni Abbas’ın rivayetine göre Resulullah (asm) Veda Haccında şöyle dua etti: “Allahım, muhakkak ki Sen sözümü işitiyorsun, yerimi biliyorsun. Gizli ve açık her halim Sence malumdur. Yaptığım hiçbir şey Senden gizli değildir.

“Ben fakir ve muhtacım. Yardımını dileyen, Senden korkan, şefkatini bekleyen, günahlarını ikrar ve itiraf eden bir kulunum. Boynu bükük, günahkâr kulunun yalvarışı ile yakarıyorum. Korkarak, ümit ve sabırla bekleyen, Sana boyun eğen, Senin için gözleri yaşla dolan, bedenini Senin yolunda vakfeden, azametine karşı yüzükoyun sürünen kimsenin edasıyla dua ediyorum. Allahım, beni şakilerden eyleme. Bana şefkatli ve merhametli ol, ey dilekleri kabul edenlerin ve ihsan edenlerin en hayırlısı olan Allahım.”
Amin.

0

Peygamberimizin (ASM) teheccüdde yaptığı duadan

-

Peygamberimizin (ASM) teheccüdde yaptığı duadan

Ey Allah’ım, ben Senin tarafından gelecek öyle bir rahmet isterim ki, onunla kalbime hidayet edesin, dağınıklığımı toplayasın, karışık işlerimi düzeltesin, ülfetimi veresin, iç alemimi düzeltesin, Salih ameller nasib edesin, işlerimi gösterişten riyadan koruyasın. O rahmetle yüzümü nurlandırasın, Seni razı edecek, Sana yaklaştıracak işlere kavuşturasın. Rahmetinle beni bütün kötülüklerden koruyasın.

Ey Allahım, bana doğru bir iman ve imandan sonra şirk olmayan yakin ve dünya ahiret ikramına kendisiyle nail olacağın bir rahmet ver.

Ey Allahım ben Senden kaza anında kurtuluş, şehitlerin makamına ulaşmak, ahiret saadetine ulaşanların hayatı gibi yaşamak, düşmanlara karşı yardım ve peygamberlere komşuluk isterim.

Amin.

17

Peygamber Efendimiz (SAV.)in Günlük Yaptığı Zikir, Altı Esma

-

Bismillahirrahmanirrahim

100 kere BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

100 kere ESTAĞFİRULLAH EL AZİM

100 kere ALLAHÜMMESALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED

100 kere LA İLAHE İLLALLAH

100 kere ALLAH

100 kere HU

Bitirdikten sonra 3 İhlas, Felak, Nas, Fatiha Sureleri okunur ve hasıl olan sevabı başta şanlı Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) efendimizin ve ashabı olmak üzere geçmişlerimizin ruhlarğına hediye ve dua edilir. Eğer bu dua abdestli olarak ihlasla hergün, günde en az bir kere yapılacak olursa niyetine göre kişinin:
(more…)