181

Salât-ı Tefriciye Duası ve Fazileti

-

İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için “Salât-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir.”

Salati Tefriciye

 

“Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

Salati Tefriciye duasının anlamı

“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

 

Salat-ı Tefriciye duası hakkında sıkça sorulan sorular için Ahmet Şahin Hocamızın şu yazısını okuyalım lütfen.

Salat-ı Tefriciye duasında sonuç kesin mi? 4444 Tefriciye Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 Yorum Bolumu

 1. 1-8-13
  fehmi yilmaz diyor ki:

  selam aleyküm arkadaslar…
  selati tefriciye duasi kaynagi neden ?
  hangi kitapda yaziyor hadis varmiß
  saygilar…

  -5

  Yorumu Begendiniz mi?

  BegendimBegenmedim
 2. 2-20-13
  Yavuz diyor ki:

  s.a.
  Sen hayırlı evlilik için dua etmişsin, kafanda hayallediğin evliliği istemişsin, Allah da iradesinde hürdür, sana sabrettiğinde cennetde bir evlilik irade etmiş olabilir, bunu anlamamışsın, ettiğin duaların sevabını, başa kakar gibi şakayla dile getirerek, uçurup gitmişsin. Dua kabul olmuyorsa ya biz etmesini bilmiyoruz ya da biliyoruz, bize peşin verilmiyor. Kulluğunu bilen kul olmanın tadı burada, “Allahtan umudu kesmemek”, “dua kapısından ayrılmamak.”
  Selamlar.

  -1

  Yorumu Begendiniz mi?

  BegendimBegenmedim
 3. 2-20-13
  Yavuz diyor ki:

  s.a.
  Resulullah (s.a.v) bir gün ashabına şöyle buyurdu: “Allah’a günahszı bir dille dua edin”. Ashab dedi ki, “Ya Resulullah günahsız bir dili nereden bulalım.Dilimizden mutaka günah çıkmıştır.” Resulullah(s.a.v) izah ettiler: “Sizin diliniz kendiniz hakkında günahlıdır,ama din kardeşiniz hakkında günahlı değildir.Binaenaleyh siz kardeşlerinize dua edin,onlarda size dua etsinler.”Böylece günahsız dille dua etmiş olur, makbul duaya kavuşursunuz.” (Hadisi bu siteden aldım, kaynağı yazmıyordu.)

  Benim şu duama samimiyetle amin diyen kimsenin Alemlerin Rabbi olan Allah dünyasını da ahiretini de hayırlı kılsın, onu sıddıklarla birlikte haşretsin, sıddıklardan ayırmasın. Alemlerin Rabbi olan Allahım duamı kabul et.

  Allahım, bana dünyada da ahirette de afiyet ver. Allahım beni dünyada da ahirette de senden başka kimseye muhtaç etme. Allahım, benim dünyada da ahirette de yüzümü ağart. Allahım, ferasetimi, ilmimi, zekamı artır, dilimi çöz, müslüman kardeşlerimle aramızdaki ülfeti artır, bizi birbirimize merhametli kıl, bizi birbirimizi bağışlayıcı kıl. Bizi uyuşukluktan, korkaklıktan, ukelalıktan, kibirden, tevbesizlikten, ayrılıktan uzak tut. Alemlerin Rabbi olan Allahım, dualarımı kabul et.

  -4

  Yorumu Begendiniz mi?

  BegendimBegenmedim
 4. 2-21-13
  Asli diyor ki:

  Duayı 1 hafta içerisinde bitirebilmek makbuldür. Sayısı da önemlidir.

  +1

  Yorumu Begendiniz mi?

  BegendimBegenmedim
 5. 9-20-12
  fatih diyor ki:

  Arkadaşlar ben bu duayı 9 sene önce 3-4 ay gibi bir sürede okudum.Amacım hayırlı bir evlilik yapmaktı.Ama olmadı.Sanırım sayıyı eksik yada fazla tamamladım.Sayıyı tutturamazsanız sonuç alamıyorsunuz.Dikkat edin bu hususa

  Yorumu Begendiniz mi?

  BegendimBegenmedim

Trackbacks/Pingbacks

 1. peygamber efendimize salavat getirmek salatı tefriciye | murat celayir - [...] - See more at: http://www.duaistiyorum.com/cesitli-dualar/salat-i-tefriciye-duasi-ve-fazileti.html#sthash.56E6upmm.... [...]
Add Comment RegisterYorumunuzu Paylasin

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image