0

Allahım! Nice ümit ve emellerimi gerçekleştirdin, onca beklenti ve taleplerime cevap verdin..

-

اَللّٰهُمَّ قَوِّ فِيكَ يَقِينِي، وَأَصْلِحْ حَالِي، وَأَحْسِنْ عَاقِبَتِي، وَأَقِلْ عَثَرَاتِي، وَاغْفِرْ خَطِيئَاتِي وَسَيِّئَاتِي، وَاقْضِ حَاجَتِي، وَارْحَمْ فَاقَتِي ۝ اَللّٰهُمَّ رَضِّنِي بِقَضَائِكَ، وَمَتِّعْنِي بِعَطَائِكَ، وَأَلْهِمْنِي شُكْرَ نِعَمِكَ وَإِحْسَانِكَ ۝ رَبِّ لاَ أَذْكُرُ مِنْكَ إِلاَّ الْفَضْلَ وَالْكَرَمَ، فَأَدِمْ مَا أَوْلَيْتَنِي مِنْ نَعْمَائِكَ، وَأَسْكِنِّي فِي جِوَارِكَ، وَإِنْ لَمْ أَكُنْ أَهْلاً لِذٰلِكَ؛ يَا أَهْلَ التَّقْوَى وَأَهْلَ الْمَغْفِرَةِ، أَحْسِنْ إِلَيَّ فِي مُنْقَلَبِي وَمَثْوَايَ، وَهَبْ لِي عَمَلاً صَالِحًا مَرْضِيًّا زَاكِيًا بِمَنِّكَ وَكَرَمِكَ

Allahım! Nice ümit ve emellerimi gerçekleştirdin, onca beklenti ve taleplerime cevap verdin.. beni kaç kere sevdiğin ve hoşnut olduğun işlere muvaffak eyledin.. hastalıklarıma şifa lutfettin.. hasımlarının ellerine ve dillerine düşürmedin. Ey bu lütf u ihsanlarda bulunmasa bile, Zatı itibarıyla bütün hamd ve senâlar hakkı olan Meşkûr u Mahmud, şükürler olsun Sana.

Allahım, i’tikad, söz ve amel bakımından şanına lâyık olmayan her türlü kusurdan Zatını yüce tutma ve Sana layık olan sıfatları da isbat etme adına dile getirilen sözlerin en güzelleriyle, renk renk, desen desen tesbîh ü takdîs ifadeleriyle Seni anmak istiyorum. Sırf Senin hoşnutluğunu gözeterek ve rızana ermiş bir kul olma ümidi besleyerek Seni tesbîh ü takdîs etmeyi arzuluyorum. Bu talebimi gerçekleştirmeyi nasip eyle Allahım; beni bu devletten mahrum kılma, rahmetine açılan ellerimi boş koyma. Bu bendeni, hatalarını itiraf edip pişmanlıkla kıvranan, herhangi bir inhiraftan sonra yeniden toparlanıp dergâhına yönelen, büyük-küçük her gaflet karşısında himmet kanatlarını açıp Senin inâyetine sığınan “tevvâbîn” unvanlı kullarının arasına kat. Bu perişan kulunu bilhassa seher vakitlerinde istiğfara sarılarak Senin mağfiretini dileyen Hak erlerinin safına dâhil et; günahlardan, ayıplardan, isyanlardan, kusurlardan, düşünce kaymalarından ve zihin kirlenmelerinden muhafaza buyur.

Ey kendisinden istekte bulunulanların en cömerdi ve ey talepleri yerine getirenlerin en hayırlısı Yüce Rabbim! Bilerek ya da bilmeyerek işlediğim günahlardan dolayı beni yarlığamanı ve hususi himayene, ilahî riâyetine almanı diliyorum. Sana karşı her an kulluk şuuruyla yaşayabilmenin kapısını ve ihsan sırrını bu nâçar kulun için de aç; bu çaresiz bendeni de peygamberlerin, sıddıkların, şehitlerin ve sâir sâlih kulların yoluna hidayet eyle. Amin!

||||| 0 Beğendim |||||


Yorumunuzu Paylasin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image