0

Ey merhameti sonsuz Rabbimiz! Bizim ve cihanın dört bir bucağındaki bütün kullarını bağışla!

-

اَللّٰهُمَّ يَا عَلِيمُ عَلِّمْنَا مِنْ لَدُنْكَ عِلْمًا، وَيَا حَلِيمُ أَيِّدْنَا بِالصَّبْرِ الْجَمِيلِ، وَيَا حَكِيمُ أَطْلِعْنَا عَلَى حِكَمِكَ الْعَلِيَّةِ، وَيَا حَيُّ يَا قَيُّومُ أَحْيِنَا بِذِكْرِكَ، وَاهْدِنَا عَلَى نَهْجِ الْاِسْتِقَامَةِ ۝ اَللّٰهُمَّ لَيْسَ فِي الْكَوْنِ دَوَرَانٌ، وَلَا فِي الْأَشْجَارِ وَرَقَاتٌ وَثَمَرَاتٌ، وَلَا فِي الْأَنْفُسِ خَيَالَاتٌ وَخَطَرَاتٌ، وَلَا فِي السِّرِّ وَالْخَفِيِّ دَرَجَاتٌ، إِلَّا بِدَيْمُومِيَّتِكَ وَقَيُّومِيَّتِكَ؛ هُنَّ شَاهِدَاتٌ لَكَ وَأَدِلَّةٌ لِلْمُشَاهِدِينَ، وَكُلٌّ بِأَمْرِكَ وَتَسْخِيرِكَ وَتَدْبِيرِكَ؛ فَسَخِّرِ اللّٰهُمَّ لَنَا مَطْلُوبَنَا وَمَقْصُودَنَا وَهُوَ أَنْ تُعْلِيَ كَلِمَةَ اللّٰهِ وَكَلِمَةَ الْحَقِّ فِي كُلِّ أَنْحَاءِ الْعَالَمِ

Ey merhameti sonsuz Rabbimiz! Bizim ve cihanın dört bir bucağındaki bütün kullarının sinelerini imana ve İslâm’a açmanı; hakikat ile aramıza giren bütün perdeleri de kaldırmanı diliyoruz. Rabbimiz! Şayet, Senin bu masum kullarına düşmanlık duygularıyla oturup kalkanların hakkı, hakikati tanıyıp hidayete ermelerini murad buyuruyorsan, onları en kısa zamanda sırat-ı müstakîme ulaştır; kalblerini iman ve İslâm istikametinde yumuşat ve hem bizi hem de onları razı ve hoşnut olduğun amelleri işlemeye muvaffak eyle! Ey kudreti sonsuz ulu Rabbimiz! Yüce dinini bugün de bir kere daha yücelt.. müslümanları nusretinle te’yîd buyur.. bizim ve inanan kardeşlerimizin mağlubiyeti için gayret gösterenleri, bu menfur isteklerinde fiyaskoya uğrat.. boyunlarındaki tasmayı, ayaklarındaki prangayı kulluklarının en büyük alâmeti sayan bu âciz ve fakir kullarını, kardeşlerimizi ve arkadaşlarımızı da azîz kıl ve tutup kaldır!

0

Hayırlı günler ve sıkıntıların yok olması için

-

Hayırlı, sıkıntısız, bol rızıklı, helal kazançlı günler ve hayırlı evlatlar için dua istiyorum.

Tevekkek kızı Hanım Handan

0

Padişahlar da Senin Kapında Devlet Bulur

-

Ey Rabbim! Senin mübarek ismini anarak ve rahmetinin gölgesine sığınarak ve senden mağfiret dileyerek söze başlarım. Şüphesiz âlemlerin Sultanı Sen olduğun gibi, sözlerin Sultanı da elbet sensin! Sana hamd eder, her işimde Senden yardım dilerim. Sana hakkıyla hamd etmekten acizim. Senin nimetlerinin şükrünü insan nasıl ifa edebilir ki, bir nefes için iki şükür lazımdır. Vücudumdaki her kıl senin eserin olunca, artık ben niceye çırpınayım ki, her kılın şükrüne muvaffak olayım.

Ya Rabbi, Ya Rabbi! Sen herkesin “Ya Rabbi!” deyişlerini duyarsın. Sen her canlının rızkını verir, her düşküne acırsın. Padişahlar da senin kapında devlet bulur, köleler de. Âmin.

3

Ev Sahibi Olmak İçin 4444 Salati Tefriciye Duası Okumamda Yardımcı Olur Musunuz?

-

Kayınpederimin evinde oturuyoruz. Bunu her defasında kendilerinde bir güç olarak gördüler ve her defasında yüzümüze vurdular. Ettikleri zulümler eşimle aramı açıyor, kavgalarımızın ardı arkası kesilmiyor. Huzur içinde büyütmek istediğim çocuğum var. Onun masum yüreğinin hatrına bana bu duayı bitirmemde yardım edin, yalvarıyorum. Hayırlı Ramazanlar.

3

Bediüzzaman Said Nursi Hz.lerinin Yemek Duası

-

Bismillâhirrahmânirrahîm

Elhamdülillâhi’llezî et’amenâ ve sekânâ ve cealnâ minel müslimîn
Külû ve’şrabû ve lâ tüsrifû, İnnehû lâ yuhibbü’l müsrifîn..

****

Ey bizi nimetleriyle perverde eden SULTANIMIZ!

Bize gösterdiğin numunelerin ve gölgelerin asıllarını, menbalarını göster. Ve bizi makarr-ı saltanatına celbet. Bizi bu çöllerde mahfettirme. Bizi huzuruna al. Bize merhamet et.

Burada bize tattırdığın leziz nimetlerini orada yedir. Bizi zeval ve teb’id ile tazib etme. Sana müştak ve müteşekkir şu muti raiyyetini başıboş bırakıp idam etme.

YA RAB! kusurumuzu affet bizi kendine kul kabul et. Emenetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl.

Ruhumuzu cesedimize, kalbimizi nefsimize, aklımızı midemize hakim eyle. Lezzeti şükür için isteyen kullarından eyle.

Ruhumuzu cesedimize, kalbimizi nefsimize, aklımızı midemize hâkim eyle.
Lezzeti şükür için isteyen kullarından eyle.

YA RAB! Resûl-u Ekrem Aleyhissalatü Vesselamın bereketi hürmetine bize ihsan ettiğin maddi ve manevi rızkımıza bereket ihsan et!.. Amin!…

Bedîüzzaman Said Nursî

0

Ey rahmeti kuşatılamayacak kadar geniş ve görüp gözetmesi başka kapılardan yardım dilenmeye ihtiyaç bırakmayacak kadar eksiksiz olan Rabbimiz!

-

Ey rahmeti kuşatılamayacak kadar geniş ve görüp gözetmesi başka kapılardan yardım dilenmeye ihtiyaç bırakmayacak kadar eksiksiz olan Rabbimiz! Biz kapı kullarına merhamet buyur.. Seni hakkıyla zikredebilmemiz, Sana gerektiği gibi şükredebilmemiz ve en güzel şekilde ibadet edebilmemiz için bize yardım et.. himaye perdeni başımızdan aşağı sarkıtıp bizi muhafazan altına al.. kendisine güvendiğimiz ve her şeyimizi emanet ettiğimiz vekilimiz ol ve bizi başkalarının ellerine bırakma.. bizi her zaman katında makbul, duru, katışıksız salih amellerle meşgul eyle.. bize ve dinimize karşı adavet duygularıyla oturup kalkanları da katından göndereceğin şeylerle oyala (oyala ki planlayıp durdukları kötülükleri yapamasınlar).. bizi onların kötülüklerinden, komplolarından ve tuzaklarından koru, ey biricik merhamet Sahibi!

يَا مَنْ رَحْمَتُهُ وَاسِعَةٌ، وَعِنَايَتُهُ كَامِلَةٌ، اِرْحَمْنَا وَأَعِنَّا عَلَى ذِكْرِكَ وَشُكْرِكَ وَحُسْنِ عِبَادَتِكَ، وَأَسْبِلْ عَلَيْنَا سِتْرَكَ، وَكُنْ لَنَا وَكِيلاً، وَلَا تُوَلِّ عَلَيْنَا غَيْرَكَ، وَأَشْغِلْنَا بِالْأَعْمَالِ الصَّالِحَةِ، وَأَشْغِلْ أَعْدَاءَنَا وَأَعْدَاءَ الدِّينِ بِشُغْلٍ مِنْ عِنْدِكَ، وَقِنَا شَرَّهُمْ وَكَيْدَهُمْ وَمَكْرَهُمْ، يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ

0

İnsanların şerrinden korunmak için dua istiyorum

-

İnsanlarin serrinden ve beni rahatsiz eden suphelerimden Allah’ın izni ile kurtulmak için dua istiyorum.

Ayşe kızı Fidan

0

Ailem için, abimin kumarı bırakması için dua istiyorum

-

Üstümüzdeki sıkıntıların defi işlerimizin iyi gitmesi için, abimin kumarı bırakması için dua istiyorum. ALLAH razı olsun.

Ayten Ö.

0

Ey Hâfiz ve Hafîz olan Allahım! Ne güzel koruyucusun Sen

-

Afv ü âfiyet ve rızan Allahım; sadece Senin sevip hoşnut oldukların…Ey Hâfiz ve Hafîz olan Allahım! Ne güzel koruyucusun Sen. Ne olur, bizleri de her türlü şer ve zarardan muhafaza buyur.

 

اَللّٰهُمَّ رَبَّنَا زِدْنَا عِلْمًا وَإِيمَانًا وَيَقِينًا وَتَوَكُّلاً وَتَسْلِيمًا وَتَفْوِيضًا وَمَعْرِفَةً وَمَحَبَّةً وَعِشْقًا وَاشْتِيَاقًا إِلَى لِقَائِكَ وَعِفَّةً وَعِصْمَةً وَفَطَانَةً وَحِكْمَةً

0

Ey kudreti sonsuz ulu Rabbimiz! Yüce dinini bugün de bir kere daha yücelt.. müslümanları nusretinle te’yîd buyur.

-

Ey merhameti sonsuz Rabbimiz! Bizim ve cihanın dört bir bucağındaki bütün kullarının sinelerini imana ve İslâm’a açmanı; hakikat ile aramıza giren bütün perdeleri de kaldırmanı diliyoruz.

Rabbimiz! Şayet, Senin bu masum kullarına düşmanlık duygularıyla oturup kalkanların hakkı, hakikati tanıyıp hidayete ermelerini murad buyuruyorsan, onları en kısa zamanda sırat-ı müstakîme ulaştır; kalblerini iman ve İslâm istikametinde yumuşat ve hem bizi hem de onları razı ve hoşnut olduğun amelleri işlemeye muvaffak eyle!

Ey kudreti sonsuz ulu Rabbimiz! Yüce dinini bugün de bir kere daha yücelt.. müslümanları nusretinle te’yîd buyur.. bizim ve inanan kardeşlerimizin mağlubiyeti için gayret gösterenleri, bu menfur isteklerinde fiyaskoya uğrat.. boyunlarındaki tasmayı, ayaklarındaki prangayı kulluklarının en büyük alâmeti sayan bu âciz ve fakir kullarını, kardeşlerimizi ve arkadaşlarımızı da azîz kıl ve tutup kaldır!

 

اَللّٰهُمَّ يَا عَلِيمُ عَلِّمْنَا مِنْ لَدُنْكَ عِلْمًا، وَيَا حَلِيمُ أَيِّدْنَا بِالصَّبْرِ الْجَمِيلِ، وَيَا حَكِيمُ أَطْلِعْنَا عَلَى حِكَمِكَ الْعَلِيَّةِ، وَيَا حَيُّ يَا قَيُّومُ أَحْيِنَا بِذِكْرِكَ، وَاهْدِنَا عَلَى نَهْجِ الْاِسْتِقَامَةِ ۝ اَللّٰهُمَّ لَيْسَ فِي الْكَوْنِ دَوَرَانٌ، وَلَا فِي الْأَشْجَارِ وَرَقَاتٌ وَثَمَرَاتٌ، وَلَا فِي الْأَنْفُسِ خَيَالَاتٌ وَخَطَرَاتٌ، وَلَا فِي السِّرِّ وَالْخَفِيِّ دَرَجَاتٌ، إِلَّا بِدَيْمُومِيَّتِكَ وَقَيُّومِيَّتِكَ؛ هُنَّ شَاهِدَاتٌ لَكَ وَأَدِلَّةٌ لِلْمُشَاهِدِينَ، وَكُلٌّ بِأَمْرِكَ وَتَسْخِيرِكَ وَتَدْبِيرِكَ؛ فَسَخِّرِ اللّٰهُمَّ لَنَا مَطْلُوبَنَا وَمَقْصُودَنَا وَهُوَ أَنْ تُعْلِيَ كَلِمَةَ اللّٰهِ وَكَلِمَةَ الْحَقِّ فِي كُلِّ أَنْحَاءِ الْعَالَمِ